جاذبه های گردشگری

موزه نان مشهد

تاریخ انتشار: 1395/10/22

دسته بندی: جاذبه های گردشگری

 

 

موزه نان گندم دشت مشهد نخستین موزه نان در  ایران است که با خلق فضایی فرهنگی هنری به منظور نمایش تمامی مراحل از تهیه  گندم ، آرد و نان، با  تکیه بر معماری سنتی ایران و با  هدف فعالیت  فرهنگی، تاریخی و تبلیغاتی برپا شده است. لازم یه ذکر است که اولین موزه نان در آلمان به نام موزه فرهنگ نان دایر شده است.

در ادامه جهت آشنایی بیشتر با سارینا سفر توس همراه باشید .... 

در ادامه بخوانید

جزیره کیش

تاریخ انتشار: 1395/09/28

دسته بندی: جاذبه های گردشگری

جزیره بیضی شکل با مساحت 89.7 کیلومتر مربع و با طول 15.6 و عرض 7 کیلومتر ، در جنوب غربی بندرعباس و در میان آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

در ادامه بخوانید

 غذا دادن به ماهيها در کیش

تاریخ انتشار: 1395/09/28

دسته بندی: جاذبه های گردشگری

تخت جمشید

تاریخ انتشار: 1395/09/14

دسته بندی: جاذبه های گردشگری

 

 

 

کاخ تخت جمشید در 57 کیلومتری شمال شیراز قرار داد و بر خلاف آنچه اغلب می‌‌پندارند، نه در محدوده شهر شیراز که در حوزه شهرستان “مرودشت” واقع شده است. این اثر باستانی در دامنه کوهی موسوم به “کوه رحمت” جای گرفته که در زمان هخامنشیان از تقدس مذهبی برخوردار بوده است. در واقع برای ساختن تخت جمشید، بخش بزرگی از دامنه کوه رحمت را تسطیح کرده و به صورت یک صفه درآورده‌‌اند. این صفه 1770 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و مشرف به دشت زیبا و آباد مرودشت است. مردم همواره از جبهه غربی وارد تخت جمشید می‌‌شوند که شیبی ملایم به سمت کاخ دارد و از این رو کمتر متوجه ارتفاع آن می‌‌شوند. اما از جبهه جنوبی و از درون دشت، تخت جمشید در جایگاهی بلند و بسیار پرابهت دیده می‌‌شود. 

در ادامه بخوانید

آرامگاه سعدی

تاریخ انتشار: 1395/09/14

دسته بندی: جاذبه های گردشگری

آرامگاه شیخ مشرف‌ الدین مصلح‌ الدین سعدى شیرازى شاعر قرن هفتم است که در سال 606 ﻫ..ق در شیراز به دنیا آمد و در سال 695 ﻫ..ق در شیراز درگذشت.

آرامگاه وى در شهر  شیراز و در دامنه کوه فهندژ، در انتهاى خیابان بوستان واقع شده است. این مکان در ابتدا خانقاه شیخ بوده که وى اواخر عمر خود را در آن‏جا مى‏گذرانیده و سپس در همان‏جا نیز مدفون گردیده است. براى اولین بار در قرن هفتم توسط خواجه شمس‌ الدین محمد صاحبدیوان وزیر معروف آباقاآن، مقبره‏اى بر فراز قبر سعدى ساخته شد.در سال 998 ﻫ..ق به حکم یعقوب ذوالقدر، حکمران فارس، خانقاه شیخ ویران گردید و اثرى از آن باقى نماند، تا این که در سال 1187ﻫ..ق به دستور کریم‏ خان زند، عمارتى از گچ و آجر بر فراز مزار شیخ ساخته شد که شامل دو طبقه بود.

در ادامه بخوانید

اطلاعات گردشگری

تبلیغات

Themeforest Audiojungle Grahpicrive Tutsplus