سفرنامه

آشنایی با شهر کیاسر

تاریخ انتشار: 1396/02/20

دسته بندی: سفرنامه

شهر كياسر در 70 كيلومتري جنوب شهر ساري و در 1378 متري از سطح دريا و 36 درجه و 14 دقيقه و 16 ثانيه شمالي و 53 درجه و 32 دقيقه و 16 ثانيه شرقي واقع شده است. كياسر مركز بخش چهاردانگه مي باشد. كياسر در گذشته رونق بسياري داشته و مركز عمده تجاري و علمي منطقه محسوب مي شد و روستا هاي اطراف مواد و وسايل مورد نياز خود را از كياسر تامين مي نمودند و براي تحصيل به كياسر مي آمدند. با تعطيلي معدن ذغال سنگ كياسر جمعيت اين شهر رو به كاهش گذاشته و همچنين به علت مهاجرت روستاييان اين بخش، كياسر آن رونق گذشته را ندارد. اميد است با احداث كارخانه سيمان در روستاي تركام و رونق شهرك صنعتي چهاردانگه، كياسر مجدداً رونق گذشته خود را بازيابد.

ادامه مطلب را با سارینا سفر توس همراه باشید...

در ادامه بخوانید

همه چیز درباره سفر به کیش

تاریخ انتشار: 1395/12/03

دسته بندی: سفرنامه

همه چیز درباره سفر به کیش

در ادامه بخوانید

سفر نامه به جزیره قشم

تاریخ انتشار: 1395/11/02

دسته بندی: سفرنامه

 

 

شاید به جرات بتوان گفت بیشتر مسافرانی که به قشم سفر می کنند، تمام جاذبه های دیدنی این جزیره بکر را نمی بینند. تنوع جاذبه های طبیعی در این جزیره مانند فاصله آنها از هم بسیار زیاد است بنابراین خیلی از مسافران بیشتر خود را مشغول خرید از بازارهای درگهان و قشم می کنند و از تماشای این جاذبه های گردشگری غافل می مانند. 

جزیره قشم بزرگ ترین جزیره خلیج فارس و یکی از بزرگ ترین جزیره غیرمستقل دنیاست که ۱۴۹۱ کیلومترمربع وسعت دارد. حالا اگر قصد این سفر را دارید به گونه ای برنامه ریزی کنید که برای بازدید از لااقل مهم ترین دیدنی های جزیره وقت داشته باشید. در بیشتر هتل های قشم که هیچ کدام ۵ ستاره هم نیستند، تورهای گردشگری جزیره وجود دارد، ثبت نام کرده و از این فرصت استفاده کنید. 

در ادامه بخوانید

زنان گیلان در سفرنامه سیاحان خارجی

تاریخ انتشار: 1395/09/02

دسته بندی: سفرنامه

افراد متعددی از گذشته های دور تا کنون به خطه زیبا و سرسبز گیلان سفر کرده اند و وبرخی نیز سفرنامه های گوناگونی را گردآوری کرده اند با سارینا سفر توس همراه باشید...

در ادامه بخوانید

 سفرنامه اصفهان نوشته شیخ عیسی لواسانی

تاریخ انتشار: 1395/08/19

دسته بندی: سفرنامه

سفرنامه اصفهان نوشته شیخ عیسی لواسانی است که به شماره 1634 که در مرکز احیاء میراث اسلامی نگهداری می-شود. از این سفرنامه جز نسخه یاد شده، در جایی نشانی دیده نشده است. گزارش مربوطه، از سال 1302 و زمانی است که وی در سن 25 سالگی به اصفهان مسافرت کرده است.

در ادامه بخوانید

اطلاعات گردشگری

تبلیغات

Themeforest Audiojungle Grahpicrive Tutsplus